KONST / Litografier / Färglitografi 14299466
nr 1429 9466
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Signerad, numrerad 159/360, daterad -88, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 35x50, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:31:49
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson